Get up Stand-up – Wiolka Walaszczyk, Jacek Stramik, Piotr Popek, Jakby Poczęty-Błażewicz

16 lipca | godz. 20:00 | Restauracja Starówka

Tradycyjnie już, festiwal rozpoczynamy wieczorem stand-up comedy. Wystąpi przed Wami 4 wspaniałych komików!

WIOLKA WALASZCZYK
charyzmatyczna, energetyczna, impulsywna. Bardzo wyrazista osobowość, do tego mocny, dosadny humor plasują ją w czołówce rodzimego stand-upu. Odnajduje się głównie w tematyce osobistej, dzieli się spostrzeżeniami kobiety z dwudziestokilkuletnim bagażem doświadczeń. Występowała w programach TVP2 „Tylko dla dorosłych” i TVN „Kuba Wojewódzki”. Swój nowy materiał, który zaprezentuje w Koszalinie zatytułowała „Odnowa”. Poprzedni można oglądać za sprawą renomowanej platformy Netflix.
www.facebook.com/wiolka.walaszczyk

JACEK STRAMIK
Sporo w nim uczulenia na głupotę, bylejakość i miałkość. Do tego nieco charakterystycznego smutku i rozczarowania światem. Chętnie stosuje literacko skonstruowane zdania. Przez co buduje zupełnie inny klimat niż większość komików.
Jest współgospodarzem koszalińskiej sceny stand-upowej Darek i Jacek prezentują, gospodarzem poznańskiej sceny Komik out oraz autorem bloga pod tą samą nazwą.
Występował na 4 Gali Stand-up Comedy, Przystanku Woodstock 2016. Kilka razy gościł w telewizji (TVP2 „Tylko dla dorosłych”, TVN „Kuba Wojewódzki”, Comedy Central „Comedy Club”), a jeden z jego poprzednich programów można obejrzeć na Netflksie.
www.facebook.com/JacekStramik

PIOTR POPEK
Nie mylić z raperem i prezenterką telewizyjną. Udziela się scenicznie w stand-upie od 2014. Znany z kręcenia kółek kablem od mikrofonu, podpierania ściany i mówienia o swoim życiu – wszystko naraz. Występował w klubach w całej Polsce i kilku miejscowościach. Rodowity Bydgoszczanin w ciągłej tułaczce, bo tam się nie da żyć. Miłośnik alternatywy, dziwności i śmiesznego niezrozumienia. W poprzednim życiu bardzo wiele osiągnął, dlatego teraz odpoczywa. Oczywiście dopóki nie poczuje głodu wyjścia na scenę.
www.facebook.com/popekpiotrek

JAKUB POCZĘTY-BŁAŻEWICZ
Jeden z „największych” komików na Polskiej scenie (głównie ciałem). Fizyczną niedoskonałość traktuje jako broń, która dostała mu się od samego Kriszny. Czujny człowiek, któremu nie umknie nic co robimy źle jako ludzkość, zadaje pytania, których nikt nie powinien zadawać i śmieje się z głupoty, również własnej. Charakteryzuje go pewność siebie, energia, szukanie kontaktu z publicznością i pewien charakterystyczny sposób bycia, który nie dopuszcza do niego myśli, że to co ma na talerzu może mu wystarczyć.
www.facebook.com/jpbstandup

prowadzenie
Arkadiusz Jaksa Jakszewicz
www.facebook.com/jajaksa

Bilety: 25 zł
dostępne w:
– Restauracji Starówka (Hoża 39)
– Lidzbarskim Domu Kultury (Słowackiego 4)
– www.kupbilecik.pl

wstęp + 18