I Turniej o Złotą Szpilkę

Podczas I turnieju o Złotą Szpilkę 38. Lidzbarskiech Wieczorów Humoru i Satyry zaprezentują się:

KABARET A JAK! – Kraków
MIESZKO MINKIEWICZ – Białystok
KABARET CZOŁÓWKA PIEKŁA – Poznań
PAULINA POTOCKA – Białystok

bilety: 15 zł, 10 zł (ulgowy)
Dostępne w Lidzbarskim Domu Kultury (ul. Słowackiego 4)
oraz w Internecie:
http://biletyignacy.pl/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=2496
—————————————————————————-
>> KABARET A JAK!
A JAK! swój pomysł na kabaret zamienił w czyn pod koniec 2015 roku. Na scenie cztery kobiety, pasjonatki inteligentnego humoru oraz skeczy muzycznych. Występują w różnych częściach Polski (Kraków, Warszawa, Bytom, Poznań, Białystok, Bielsko-Biała…)
i z sukcesami biorą udział w przeglądach kabaretowych takich jak 32. Przegląd Kabaretów PAKA (II miejsce i Nagroda Publiczności), 33. Przegląd Kabaretów PAKA (II miejsce i Nagroda Publiczności), 32. OSPA – Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową (Grand Prix i Nagroda Publiczności), Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich KOKS 2017 (I miejsce) czy 18. Ogólnopolska Giełda Kabaretowa KopalniaK w Wałbrzychu (Nagroda Publiczności).
PROGRAM: „Misja – Męskość dla Mężczyzn”
Autor tekstów: Magdalena Furmanek
Aranżacja utworów: Adrianna Napiórkowska
www.facebook.com/kabaretajak

>> MIESZKO MINKIEWICZ
Stand-uper, kabareciarz, improwizator, grubas. Na scenie od 2007 roku, od 2015 występuje też solo. Aktor kabaretu Inaczej i grupy improwizacyjnej ŻBIK. Jako członek tych składów zdobywca ponad 50 nagród na festiwalach w całej Polsce. Występował na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central.
PROGRAM: „W związku z tym”
www.facebook.com/mieszkostandup

>> KABARET CZOŁÓWKA PIEKŁA
Bawi publiczność już ponad dekadę. Kolejnymi programami wypracowali swój styl humoru. W skeczach balansujemy pomiędzy humorem obyczajowym a abstrakcyjnym. Czołówka lubi piosenki a piosenki lubią Czołówkę. Parodie Kamila Bednarka i Zespołu Enej osiągnęły na YouTube ponad milion wyświetleń każda. Do największych sukcesów zespołu należy 1 nagroda na PACE 2016 oraz III nagroda na PACE 2017.
PROGRAM: „Program niedofinansowany ze środków Unii Europejskiej”
SKŁAD: Łukasz Matuszewski, Jan Pituła, Artur Urban, Krzysztof Nowaczyk
www.facebook.com/Kabaret-Czołówka-Piekła-166819390039328

>> PAULINA POTOCKA
Stand-uperka eksperymentalna. Białostocka duchowa córka Andrzeja Poniedzielskiego i kogoś jeszcze. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa „temperament”. Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie
szokuje. Nie budzi kontrowersji. Podobno nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Slow comedy to jej charakterystyczny styl, rzadko spotykany w Polsce. Zanurzy nas w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo. Paulina otrzymała wiele wyróżnień na festiwalach komediowych. W ostatnim roku została „Królową Łgarzy” w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, dzięki temu fragmenty jej programu można było usłyszeć w Radiowej Trójce, w kwietniu wzięła udział w Finale Przeglądu Kabaretowego PAKA w Krakowie. Występowała w takich telewizjach jak TVP Rozrywka, TVP2 oraz Comedy Central Polska.
PROGRAM: „Bankierzy po cichutku płaczą”
www.facebook.com/PaulinaPotockaBardzo