40. RUBINOWE LIDZBARSKIE WIECZORY HUMORU I SATYRY

40. Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (14-18 sierpnia 2019) rozpoczęliśmy wieczorem Get Up Stand-Up. Wystąpili: Bartosz Gajda, Karol Kopiec, Michał Pałubski, Adam Sobaniec i Arek Jakszewicz.

Drugiego dnia odbył się wielki Turniej o Rubinową Szpilkę, w którym zmierzyły się ze sobą 3 festiwale kabaretowe: Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (40lecie) vs PAKA (35lecie) vs MULATKA (25lecie)! Festiwale świętowały razem swoje 100lecie (40+35+25) 😀 Każdy z nich wystawił do turnieju 2 reprezentantów:
LWHiS – Szymon Łątkowski i Kabaret Fifa-Rafa
PAKA – Po omacku i Kwiatkowski i Bank
MULATKA – Grupa Ononon i Paulina Potocka

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

Jury w składzie: Jolanta Adamczyk, Ścibor Szpak, Piotr Chlipalski oraz Aneta Werla
Po obejrzeniu 6-ciu kabaretów i solistów, laureatów 35. Przeglądu Kabaretów PAKA, 25. Mazurskiego Lata Kabaretowego MULATKA i 39. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, biorących udział w Turnieju o Rubinową Szpilkę 40. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry przyznało:

RUBINOWĄ SZPILKĘ – GRAND PRIX
10 000 ZŁ UFUNDOWANE PRZEZ FIRMĘ POLMLEK
GRUPIE ONONON

NAGRODĘ IM. IGNACEGO KRASICKIEGO
za najlepsze teksty satyryczne
SZYMONOWI ŁĄTKOWSKIEMU

Jury postanowiło również wyróżnić występem w ramach 40. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry w koncercie Kabaretowej Nocy pod Gwiazdami:
* GRUPĘ KWIATKOWSKI I BANK
* PO OMACKU

 

40 lat zamkniętych w jednej bajce… czyli Bajka o Złotej Szpilce w reżyserii Krzysztofa Jaślara. Koncert jubileuszowy pełen: wspomnień – tych zabawnych i niewiarygodnych; historii – opowiedzianej żywym słowem i pokazanej w materiałach archiwalnych; oraz wzruszeń… Każdy artysta, który zaszczycił nas swoją obecnością otrzymał nagrodę – tym razem nie ZŁOTĄ SZPILKĘ ale…
Krzysztof Daukszewicz – Złotą Rybkę
Katarzyna Pakosińska – Złotą Szpilkę (w wersji kobiecej szpilki)
Grupa MoCarta – Złoty Globus z oznaczeniem miejsca LWHiS
Andrzej Poniedzielski – Złoty Stoper
Katarzyna Żak – Złotą Mapę z oznaczeniem Lidzbarka Warmińskiego
Artur Andrus – Złoty Piorunochron

Bajka o Złotej Szpilce nie dobiegła końca! Mamy do napisania jeszcze niejeden rozdział… 🙂

Wielki finał 40. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry – czyli Kabaretowa Noc pod Gwiazdami. Czterdziesta i Rubinowa Noc pełna gwiazd kabaretu! Noc tak wyjątkowa, że tym razem, niebo oszczędziło nam deszczu. Wystąpili: Artur Andrus, Kabaret Młodych Panów, Ireneusz Krosny, Andrzej Poniedzielski, Grupa MoCarta, Kabaret Czesuaf, Kabaret Chyba, Kabaret Zachodni, Pan LI, Kabaret Koń Polski oraz… Laureaci Turnieju o Rubinową Szpilkę: Grupa Ononon, Szymon Łątkowski, Po omacku oraz Kwiatkowski i Bank.

 

A na deser…. HRABI!

 

Dziękujemy Wam, że byliście z nami w tak wyjątkowy jubileusz! 40 lat minęło… lecz nie czas na smutek – przed nami kolejne 40! Do zobaczenia już za rok!