I Turniej o Złotą Szpilkę

16 sierpnia 2018 r. godz. 17:00
Lidzbarski Dom Kultury

Podczas I turnieju o Złotą Szpilkę 39. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry zaprezentują się:

Kabaret A JAK
A JAK! swój pomysł na kabaret zamienił w czyn pod koniec 2015 roku. Na scenie cztery kobiety, pasjonatki inteligentnego humoru oraz skeczy muzycznych. Występują w różnych częściach Polski (Kraków, Warszawa, Bytom, Poznań, Białystok, Bielsko-Biała…) i z sukcesami biorą udział w przeglądach kabaretowych takich jak 32. Przegląd Kabaretów PAKA (II miejsce i Nagroda Publiczności), 33. Przegląd Kabaretów PAKA (II miejsce i Nagroda Publiczności), 34. Przegląd Kabaretów PAKA (I miejsce w konkursie piosenki im. Mirka Wujasa), 32. OSPA – Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową (Grand Prix i Nagroda Publiczności), Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich KOKS 2017 (I miejsce) czy 18. Ogólnopolska Giełda Kabaretowa KopalniaK w Wałbrzychu (Nagroda Publiczności).

Michał Skubida
Michał stawał w swoim życiu przed wieloma wyborami. Osiem lat temu postanowił zostać iluzjonistą. Zawsze jednak lubił rozbawiać ludzi. Co z tego wyszło? Pokazy podczas, których widzowie pękają ze śmiechu jednocześnie przecierając oczy ze zdumienia. Największy iluzjonista w Polsce. Ponad 100 kg żywej magii. Będziecie grubo zaskoczeni!

Kabaret Kałasznikof
W zeszłym roku wróciliśmy na sceny i estrady kabaretowej Polski. Przyjęto nas bardzo uprzejmie, więc postanowiliśmy pójść za ciosem! Ostatnie nagrody:
I miejsce i nagroda publiczności – SZPAK 2017, Szczecin II miejsce i nagroda publiczności – Skecz na Scenę 2017, Kielce III miejsce i nagroda publiczności – Mulatka 2017, Ełk Ill miejsce – Fermenty 2017, Bielsko-Biała. W międzyczasie występowaliśmy jako goście w „Kabarecie na żywo” i na Sopockiej Nocy Kabaretowej.

Skład zespołu: Beata Kabzińska, Łukasz Zaczek, Michał Pataląg (akustyk), Marcelina Kruż (oświetlenie)

Paulina Potocka

Stand-uperka, solistka. Obszary zainteresowania Pauliny Potockiej to przede wszystkim fragmenty rzeczywistości zatopione w wątpliwościach i braku pewności co do własnych przekonań na temat ludzi i świata. Rzecz
o zmaganiu się z własną dynamiką życia postrzeganą często jako gra albo nawet lenistwo. A generalnie chodzi tylko o bezpośpiech. Rytm życia inny niż szybki.

W 2017 roku po raz drugi zdobyła tytuł „Królowej Łgarzy”

w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, dzięki temu fragmenty jej programu można było usłyszeć
w Radiowej Trójce. II miejsce w Przeglądzie Kabaretowym PAKA w 2018 roku. I miejsce na Festiwalu Mulatka w Ełku, wyróżnienie na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry,
II miejsce na Festiwalu Fermenty, I miejsce na Festiwalu One Man Show „Ludzik” 2017. Występowała w takich telewizjach jak Polsat, TVP Rozrywka, TVP2 oraz Comedy Central Polska. Razem z Łukaszem Kozłowskim prowadzi w Białymstoku własną scenę stand-upową „Potocka&Kozłowski prezentują”.

Jury:
Krzysztof Jaślar
Grzegorz Halama
Zuzanna Dobrucka-Mendyk
Jarek Marek Sobański

Bilety:
normalny: 15 zł
ulgowy: 12 zł *

Bilety dostępne są w Lidzbarskim Domu Kultury lub na www.biletyignacy.pl
Bilety nie podlegają zwrotowi.

* Bilet ulgowy przysługuje młodzieży do 26. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej),
dzieciom do 12. roku życia oraz osobom powyżej 60. roku życia, studentom UTW w Lidzbarku Warmińskim (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej).
—————————————————————————