II Turniej o Złotą Szpilkę

17 sierpnia 2018 r. godz. 17:00
Lidzbarski Dom Kultury

Podczas II turnieju o Złotą Szpilkę 39. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry zaprezentują się:

Kabaret NA WYNOS

Kabaret „Na Wynos” to takie małe zoo. Znajdzie się tutaj kilka gatunków chronionych, więc nie rzucajcie pomidorami, bo możecie przypadkiem zabić.

Beata to klasyczny przykład sowy – bo jest taka mądra. Potrafi nawet ze starego czajnika i puszki po piwie zbudować uno… trio, a nawet quatro. W dzieciństwie chciała zostać jastrzębiem – rudy też człowiek.

Jagoda jest jak drozd – świergoli niczym Czubówna. W sumie to jest do niej trochę podobna, ale nie za bardzo. A może bardziej Geslerowa. Tylko rzuca mięsem, a nie talerzami.

Paweł powstał z połączenia bizona i krzesła – ma siłę przebicia i lubi pierogi, a kiedy usiądzie po turecku, ludzie pytają, gdzie można kupić taki fajny leżak.

Marta bywa jak papuga – gada dużo i bez sensu. Kiedyś ktoś jej powiedział, że ma ładny głos… Kłamał. Obdarzona subtelnością krowy, ale nie tej z Milki. Niczym nimfa wodna, ale ostatnio kupiła sobie grabie i planuje założyć plantację koników morskich.

Patryk jest jak dzięcioł, bo często puka… do drzwi, oczywiście, ale nikt mu nigdy nie odpowiada „kto tam?”. Lubi też koty… nawet ma jednego w głowie.

Razem tworzą osobliwy zwierzyniec… który można zamówić „Na Wynos” 😉

Wojtek Fiedorczuk
Jak na ramy gatunku uprawia bardzo kontrowersyjny Stand-up, prawie wcale nie mówiąc nic kontrowersyjnego.

Stara się kierować absurdem, prowokacją, delikatnym, acz znaczącym wariactwem. Celuje w zaskoczenie, nowoczesne niedopowiedzenie, szermuje szczerością. Liczy na inteligencję widza i często się nie przelicza. Nie ma ulubionego Stand-uppera z za granicy.

Natychają go Tuwim, Słonimski, Starsi Panowie, Młynarski. Cieszy go, gdy ktoś podczas jego występu rozumie o co mu chodzi. Dziękuje za chęć dowiedzenia się kim jest i zaprasza teraz w inne miejsce, bo psem poszczuje.

 

Kwartet Obsession

KWARTET OBSESSION tworzą absolwentki Uniwersytetu Muzycznego
im. F.Chopina w Warszawie: Kamila Szalińska-Bałwas, Agnieszka Kłosiewicz, Aleksandra Świdzińska oraz Justyna Meliszek.

Kwartet z początku miał charakter klasyczny i powstał z miłości
do muzyki, jednak szybko się okazało, że pomimo poważnego repertuaru każda próba odbywa się w atmosferze swobodnego żartu, zaś pierwsze wspólnie zagrane koncerty nadały kierunek w kontakcie z publicznością.

Odtąd scenicznym powołaniem Kwartetu stało się zaskakiwanie odbiorców i tworzenie radosnej energii, do czego potrzebne były nowe instrumenty i umiejętności, a ponieważ miejsce instrumentów było już zajęte, zaczęły szukać w talentach. Tak też, z niemałym zaskoczeniem, umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie i pisarskie okazały się wielce przydatne w ukazywaniu prawd z życia kobiety. Zupełnie nieoczekiwanie, godziny spędzone na samotnej, nierównej walce z intonacją i techniką gry przerodziły się w zabawę i przygodę życia.

Od czasu powstania tj, 2011 roku Kwartet nieprzerwanie koncertuje
w kraju oraz za granicą, biorąc udział w programach telewizyjnych, festiwalach, eventach, wydarzeniach i imprezach firmowych.

Jego Eminencja Tomasz Biskup
Jego Eminencja Tomasz Biskup – jedyny w swoim rodzaju biskup bez święceń. Na co dzień uśmiecha się rzadziej, niż deszcz pada na pustyni Gobi (roczna amplituda opadów wynosi 50-200 ml), a jednak na scenie potrafi być śmieszny. Uwielbia zamęczać ludzi całkowicie zbędnymi ciekawostkami (patrz nawias powyżej). Na szczęście podczas występu mówi
o rzeczach bardziej przyziemnych – takich jak ściema
w reklamach, podróże i problemy, jakie mogą wyniknąć
ze zwykłej wycieczki do Castoramy. Prowadzi bloga oraz kanał na Youtubie. Występował w grupie AD HOC i kabarecie PUK (z którym zaliczył kilkanaście realizacji telewizyjnych). Jest jednym z nielicznych polskich komików, którzy grają też po angielsku i poza granicami kraju (na razie był w Berlinie
i kilka razy w Budapeszcie 🙂

 

Jury:
Krzysztof Jaślar
Grzegorz Halama
Zuzanna Dobrucka-Mendyk
Jarek Marek Sobański

Bilety:
normalny: 15 zł
ulgowy: 12 zł *

Bilety dostępne są w Lidzbarskim Domu Kultury lub na www.biletyignacy.pl
Bilety nie podlegają zwrotowi.

* Bilet ulgowy przysługuje młodzieży do 26. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej),
dzieciom do 12. roku życia oraz osobom powyżej 60. roku życia, studentom UTW w Lidzbarku Warmińskim (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej).
—————————————————————————